Jenya Denizeri ismi kalıcı makyaj ile bütünleşmiş. Mesleğini geliştirip sektörde Türkiye’yi Uluslararası alanda temsil ediyor. Bu nedenle sık sık seyahatler edip, hem sektör de teknolojik gelişmeleri takip ederken hem de, ülkemizin ismini duyuruyor.

Kalıcı makyaj uzmanı iş kadını Jenya Denizeri ile gerçekleştirdiğimiz söyleşiyi beğenerek okuyacağınızı umuyoruz. İyi okumalar.

Kısaca kendinizden bahseder misiniz?

Jenya Denizeri kalıcı makyaj uzmanı ve egitmenidır. Jenya pervaneni makeup art studio & akademi ve J-line medikal kıyafetler firmaların kurucusudur. Bir Alman firması olan Biodermalogıc kalıcı makyaj cihazı ve  ürünlerinin Türkiye distribütörüdur.Çeşitli kalıcı makyaj workshop ve seminerlerin organizatörüdür. Yurtdışında çeşitli uluslararası para medikal ve kalıcı makyaj organizasyonlarında Türkiye’yi  temsil edip sunuculuk yapan Jenya Denizeri,uluslararası kalıcı makyaj yarışmalarda jürilikte yapmaktadır.

Güzellik sektöründe neye dikkat etmek gerekiyor?

Her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzde de iyi ve kötü uzmanlar bulunuyor. Bu nedenle uzman seçimine dikkat edilmesi gerekiyor.

 Kalıcı makyajın puf noktaları nelerdir?

Öncelikle daha önce yapılan işlemleri görmeniz gerektiğini düşünüyorum. Randevuya geldiğinizde uygulama yeri hijyen olmasına, aletler  Steril, iğneler tek kullanımlık olmalıdır. Uzmanımız uygulama öncesi sağlık durumunuzu anlamak için Konsültasyon formu  imzalatmalıdır.

Kalıcı makyaj yapılırken müşterilerinin talebine mi uyuyorsunuz yoksa siz mi yönlendiriyorsunuz?

Uzman  sızın istediğinizi ve yüzünüze yakışan modelleme yapmalı, yapıldıktan sonra sizden onay alması gerekmekte ve sonrasında işlemi başlanmalı.

Kalıcı makyajda riskler nedir?

Önemli olan bir başka husus ise ilk işlem yeterli olmayabilir ve seans aralıkları bir aydan daha az olmamalıdır bunun sebebi işlem yapılan bölgedeki dokuların yenilenmiş süresi en az 28 gündür hatta 50 yaş üzeri kişilerde bu süreç 45 gün olmalı aksi taktirde kalıcı olarak yara izleri sebebi olabilir. Sağlığımız  güzelliğimizden daha önemlidir.

 Kurulduğunuz günden bu yana kaç öğrenci yetiştirdiğiniz?

Birkaç sene içersinde bu mesleğe ilgi duyan Bir çok kişilere bilgi birikimlerimizi onlarla paylaşarak sektörümüze kazandık. Türkiye’de çok yetenekli ve kalıcı makyaj mesleğini ciddiye alan uzmanlar var. Kendilerini geliştirmekten çekinmiyorlar ve aldıkları bilgileri sanatına yansıtıyorlar.

Şirketinizin İstanbul dışında şube açmayı düşünüyor musunuz?

Son zamanda şube açma teklifleri geliyor .Bu da kaliteyi yansıtabiliyoruz ve doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Belki 1-2 seneye kadar şubeleşme yolunda olacağız. Önemli olan kaliteyi bozmadan bunu yapabilmek.

Güzellik sektöründe kalıcı makyajın dışında yatırım düşünüyor musunuz?

Şirketimiz geçen sene farklı bir sektörde de yer alma kararı aldı Bu da tekstil sektörü bunun sebebi ise zamanında bir iş kıyafetlerin de benim yaşadığım sorunlar oldu. Hem şık hem rahat olmalısınız bu sektörde.Satılan  önlükler yeterince şık ve pratik değildi benim işime çok hitap etmiyorlardı ve ben diktirmek durumunda kalıyordum hem kendime hem de ekibimize ,ve bu durum bana fikir verdi J- line marka altına da çok güzel pratik ,güzellik ve sektöre uygun kıyafetler üretimine başlamaya karar verdik. Yeni başlamış olmamıza rağmen isim yapmış firmalar,kliniklerde uzmanlar J-line’i tercih ediyorlar.

İş hayatınızda unutamayacağınız anılarınız var mı? 

Kalıcı makyaj sayesinde insanların inanılmaz değiştiğini ve mutlu olduklarını görmek benim için unutulmaz bir anıdır.

Jenya Denızerinin iş dışında bir günlük yaşamı nasıl seyrediyor?

İş dışında ki zamanlarımı ailemle güzel vakit geçirmeyi seviyorum .

Hobileriniz nelerdir?

Spor yapmak, muzık, dınlemek.

En son okuduğunuz kitap?

Okuduğum ve tercih ettiğim kitaplar genelde işimle alakalıdır.

Ne tür müzik dinlersinız? 

Klasikleşmiş slow pop müzikler severim, Hem  beni hem de uygulama yapılan kişiyi rahatlatıyor.

En çok sevdiğiniz şarkıcı?

Lara Fabian şarkıları beni çok mutlu ediyor.

Tiyatro sinema size ne anlatıyor?

Her ikisi de sanat dalıdır. Bizim sektörümüzde olduğu gibi göze hitap eder.

 

HABERİN DEVAMI : http://www.guncelkadin.com.tr/uluslararasi-alanda-kalici-makyajda-turkiyeyi-temsil-eden-jenya-denizeri-ile-roportaj