İpek Kirpik acıtıyor mu?
Kirpikler teker teker yerleştirildiğinden uzun süren bir işlem denilebilir. Bu anlamda göz hassasiyetinizin arttığını söyleyebilirim. Göz kenarlarına doğru yapıştırıcının verdiği hafif bir yanma hissiyatı yaşıyorsunuz.

İpek Kirpik yüzünden kirpikler zarar görüyor mu?
Kendi kirpikleriniz ile uygulanan kirpik arasında 1-2 mm oluyor. Yani kirpik dipleriyle alakasız bir yere yerleştiriliyor ipek kirpikler.

İpek Kirpik kullanımı rahat mı?
Hiç makyaj yapmadan dışarı çıkabiliyorsunuz. Ruj ya da göz altı kapatıcısıyla günlük makyajınızı tamamlamış oluyorsunuz. Bu açıdan müthiş bir şey. Fakat eye liner ya da göz kalemi, far kullanacaksanız sonrasını düşünmeniz gerekiyor. Çünkü yağ bazlı hiçbir temizleyici kullanmamanız gerekli. Benzeri malzemeler ipek kirpiklere zarar veriyor ve yapıştırıcının etkisini azaltıyor.

İpek Kirpik ne kadar süre kullanılabilir?
3-4 haftada bir bakımı yapıldığı taktirde 6-7 ay kullanabiliyorsunuz.

ipek-kirpik

İpek Kirpik yaptırdıktan sonra yüzünüzü nasıl yıkayacaksınız?
Kirpiklere sabun, jel ya da başka bir malzeme değmemesi gerekiyor.

İpek Kirpik yaptırdıktan uykuda sorun oluyor mu?
Yan yatarken yastığın kirpiklere değmesini engellemelisiniz. Sırt üstü yatmalısınız yoksa kirpikler kırılabilir….

İpek Kirpik yapıldıktan sonra herhangi bir acı hissi var mı?
Kirpik diplerinde hafif bir batma hissedebilirsiniz. Gözünüzde arpacık çıkmadan önceki acının hemen hemen aynısı denilebilir.

İpek Kirpik doğal duruyor mu?
Gayet doğal duruyor.

İpek Kirpikleri kendim çıkarabilir miyim?
Kendi kirpiklerinizi yolmak istemiyorsanız kirpiğin uygulandığı merkeze gidip çıkarttırmanız gerekiyor. Yoksa kendi kirpikleriniz ile zarar verecek dökülmelere neden olabilirsiniz.

İpek Kirpik yaptırdıktan sonra nasıl bir bakım uygulamalı?
Şeffaf bir rimel kullanıp parlaklık verebilirsiniz. Kirpiklerin yapışmaması için mutlaka kirpik tarağıyla taramalısınız.