Kalıcı makyaj gibi yüz, dudaklar ve göz kapaklarının cilde eyelining ve kalıcı arttırıcı renkleri gibi makyaj benzer tasarımlar üretme aracı olarak dövme (dermis kalıcı pigmentasyon) kullanan bir kozmetik tekniktir. Aynı zamanda, özellikle, alopesi totalis, kemoterapi ya da genetik bozukluk olarak yaşlılık, hastalığın bir sonucu olarak kaybedilen insanlarda yapay kaş üretmek için ve bu gibi derideki yara ve beyaz noktalar gizlemek için kullanılır vitiligo. Aynı zamanda meme cerrahisi sonrasında olduğu gibi, meme en areola geri yüklemek veya geliştirmek için kullanılır.

En yaygın olarak adlandırılan sürekli kozmetik, başka isimler dermapigmentation, Micropigmentasyon, ve kozmetik dövme, kalıcı makyaj olduğu en uygun bunların ikincisi, aslında, dövme içerir. Amerika Birleşik Devletleri ve diğer bazı ülkelerde de benzer düzenlemeler çerçevesinde, kalıcı makyaj pigment kullanılan renklendirici katkı maddeleri Federal Gıda altında kozmetik ve veya renk katkı maddeleri, İlaç öncesi piyasa onayına tabidir ve Kozmetik Kanunu. Ancak, diğer rakip halk sağlığı öncelikleri ve özellikle bu pigmentler ile ilgili güvenlik sorunları kanıt önceki eksikliği nedeniyle, FDA geleneksel dövme mürekkepleri kullanılan pigmentlerin renk katkı maddeleri için düzenleyici otorite henüz

doğası sık sık ilk günlerinde gizli olmasına rağmen kalıcı makyaj, geri, en azından 20. yüzyılın başından kalmadır. dövmeci George Burchett, 1930’larda moda haline tekniğin önemli bir geliştirici, bir “ten tedavi olarak sunan … üst altında bitkisel boyalar enjekte, güzellik salonları kendi bilgisi olmadan pek çok kadın dövmeli nasıl anılarında anlatılan deri tabakası.
Hemen sonuç
Yüz tanımı gelişmiş özellikleri Kalıcı makyaj sonuçları renkler kullanılarak kaş, göz ve dudak işlenir. Sonuçlar topikal uygulanan kozmetik taklit edebilir ya da kullanılan pigmentin tasarım, renk değeri ve miktarına bağlı olarak, oldukça farkedilemez olabilir.

İlk başta, kalıcı makyaj sonuçları koyu görünebilir. Bu başlangıcında derinin en dış epidermal katmanlar kalan renk kaynaklanmaktadır. Renk Epidermis sıyrılmış üst katmanlar gibi iyileşme sürecinde birkaç gün içinde yumuşar ve yeni epidermal hücreler tarafından değiştirilir.

Uzun vadeli sonuçları
Mümkün olan en iyi renk sonuçları yıllarca gerçekleştirebilirsiniz ya da zamanla solmaya başlayabilir. Bu işlem için gereken süre, kişi başı bağlıdır. kalıcı makyaj pigment dermis kalırken güzelliği açıklıklı birkaç olası faktörlerden etkilenebilir. Bunlar, çevre usul olabilir ve / veya bireysel factors.Sun maruz rengini kaybolur. Dermal seviyesinde tutar ve pigment mevduat rengi kalıcı makyaj, en iyi görünüyor süreyi etkileyebilir. Çok doğal görünümlü uygulamalar, bu nedenle daha dramatik olanlar önce touch-up gerektirir muhtemeldir. Bireysel etkiler düzenli tür bahçe ya da yüzme gibi güneşte bir birey bulmak yaşam tarzlarını içerir. Cilt tonları zamanla renk değeri değişiklikleri bir faktördür.

dövmeler olduğu gibi, kalıcı makyaj çıkarmak zor olabilir. Bunun için kullanılan yaygın teknikler, lazer cilt soyma, dermabrazyon (fiziksel ya da kimyasal pul pul dökülme), ve cerrahi olarak çıkarılması vardır. dövme rengini zıt ve normal deri rengi uzmanları tarafından kötü bir seçim olarak kabul edilir taklit girişiminde yeni bir pigment kamufle-sözlerine ekledi. Kaldırma dövme kendisinden daha acı verici ve zahmetli bir iştir.

seçim sonra sonu tarihine yanılsaması ile ilgilidir pişman olan bir dövme elde etmek için, hangi her yaştan gençler ve yetişkinler zevkleri ve tercih edilen moda ve makyaj stilleri mevcut an önce düzenli olarak yıllar içinde değişti biliyorum, ama onların tadı bir şekilde gelecekte büyümek ve olgun devam edeceğine inanıyoruz.

Yan etkiler ve komplikasyonlar
Ayrıca bakınız: Dövme sağlık risklerini
dövmeler olduğu gibi, kalıcı makyaj gibi pigmentler alerjisi, yara izleri, granülomlar ve keloid oluşumu gibi komplikasyonlar olabilir cilt, çatlama soyulma, kabarma ve unsterilized dövme araçlarının yerel infection.The kullanımı gibi ciddi hastalıkları ile hasta enfekte olabilir HIV ve hepatit. Kaldırma sorunları nedeniyle de hasta memnuniyetsizliği ya da pişmanlık için, söz konusu olabilir ve bunlar kalıcı sekel bırakmadan bu tür göz kapakları ve dudaklar gibi yerlerde kaldırmak için özellikle zor olabilir. ‘Standart önlemler’ (jenya pmu) ve güvenli uygulama düzgün bir kodla Uyum kozmetik dövme işlemi geçiren göz önünde bir kişi tarafından üzerine ısrar edilmelidir.

Teknisyenler, özellikle kan yoluyla bulaşan patojenlerin bulaşma önlenmesinde teknisyen sağlığını ve müşteri korumak için uygun kişisel koruyucu ekipman kullanımı esastır.

Micropigmentasyon Sonuçları Kafa derisi.
kusurlar
istenmeyen sonuçların vakalar vardır. dört en yaygın şikayetler “” çok karanlık “yanlış renk”, “düzensiz” ve “çok büyük.” Yetenekli, deneyimli, kalıcı makyaj (Jenya Pmu), profesyonel çoğu durumda kalıcı makyaj sonuçlarının renk ve düzgünlüğü ayarlamak mümkün değildir. çok büyük bir tasarım ancak, ciddi bir meydan okuma sunuyor. Pahalı pigment aydınlatma teknikleri ve / veya kaldırma tek çözüm olabilir.
Çok nadir durumlarda, kalıcı makyaj insanlar şişme rapor var ya da manyetik rezonans görüntüleme (MRG) yapılan etkilenen bölgelerde yanma. Ancak kozmetik dövmeler içeren tıbbi literatürde içinde vakaların ayrıntılı bir inceleme kalitesiz olduğunu gösterir

diametric manyetik özelliklere sahip pigmentler, ağır metaller ile karıştırılan pigmentler ve pigmentler bu vakaların çoğunda etken faktörler olabilir.

Topikal anestezik genellikle önce Kozmetik dövme yapma teknisyenler tarafından kullanılan ve topikal anestezikler Uluslararası Sanayi dernek CosmeticTattoo.org tüm sektör için ayrıntılı bir pozisyon ve genel güvenlik önlemlerine yayınlanan 2013 yılında, güvenle kullanılmaktadır değilse olumsuz etki yapma olasılığı vardır.

Ayrıntılı sanayi makalede açıklanan gibi kozmetik dövme sonra renk değişikliği nedenleri, karmaşık ve çeşitlidir hem de öncelikle bir kozmetik dövme potansiyeli üzerinde bir etkiye sahip dört ana alan vardır, “Neden Kozmetik Dövmeler Change Color Do” rengini değiştirmek;

1) pigment özelliklerine bağlı Faktörler
2) dövmeci yöntemleri ve teknikleri ile ilgili Faktörler
3) müşteriye özgü Faktörler
4) Müşterinin ortamına ve ilaç ile ilgili Faktörler

Teknisyenler müşterileri için daha öngörülebilir sonuçlar elde etmek için bu etkilerin kapsamlı bir anlayış olması gerekir.

Örnekler

Kaş ve Üst Eyeliner Prosedürü
Bu müşteri kaşları ve üst eyeliner kalıcı dövme vardı. kaş dövme istemci zaten kaş saçlı beri bireysel kılcal darbelere karşı ama sadece bir donanım ve şekillendirme istediği gibi bir “toz dolu” tekniğinin bir örnektir. Üst eyeliner ince bir eyeliner dövme ve aşırı yapılmış bakmak yapmadan gözü tanımlamak için kullanılan bir “kirpik geliştirme” prosedürünü temsil eder.