Bakımlı ve güzel görünmek isteyen, makyajsız kendini solgun hisseden veya makyaj yapmaya vakit bulamayan birçok kadının tercihi doğal görünümlü kalıcı makyaj oluyor. Kalıcı Makyaj ve Lazer Uzmanı Jenya Denizeri doğal minareller kullanıldığını belirtiyor.

Kalıcı makyaj yataktan kalkınca kendini güzel hissetmek isteyen kişilerin yanı sıra, makyaj yapmak, makyaj silmek sıkıntısına son veren bir uygulama. Yıllardır kalıcı makyaj yapan Jenya Denizeri, “Kimi kadınlar sırf zamansızlıktan ya da yorgun oldukları için makyajlarını silmeden gece uykusuna yatıyorlar ve bu durum ciltlerde birçok hastalığa da davetiye çıkarıyor. Göz hastalıklarından korunmak için düzenli temizlik yapmaları ve hijyene önem vermeleri gerekiyor” diyor.

Kalıcı makyaj nedir, nasıl yapılır?

Mısır tarihinden başlayıp bugünlere kadar gelişmiş bir şekilde gelen kalıcı makyaj ve tattoo, teknolojiyle birlikte harikalar yaratıyor. Mikro iğneler ve güçlü motorlar sayesinde örümcek ağ inceliğinde çizgiler çekebiliyorsunuz. Kalıcı makyaj en kısa tabiriyle acısız bir medikal operasyon ayrıca yerel anestezi ile de uygulanabiliyor. Doğal minerallerden hazırlanan anti alerjik boyalar derinin hemen altına enjekte ediliyor ve herhangi bir zararlı etkilere sebep olmuyorlar. Bir nevi dövme benzeri kozmetik uygulama.

HANGİ BÖLGELERE YAPILIR?

Uygulama doğal, antiallerjik boyalarla ve steril iğneler kullanılarak gerçekleştirildiği için alerji riski de taşımıyor. Bu yüzden özellikle güneşe karşı alerjisi olanların, elleri titreyenlerin, görme bozukluğu olan kişilerin ve iş kadınlarının kalıcı makyaj yaptırmasını Denizeri özellikle tavsiye ediyor. Kalıcı makyaj en çok , kaş, dudak ve göz bölgelerinde tercih ediliyor. Makyaj herhangi bir rahatsızlık neticesinde kirpik, saç dökülmesi, göğüs ucu sorunları ve derideki renk değişimleri sorunlarına sahip olanlar için de bir çare durumunda. Kalıcı makyaj da başarılı bir sonuç alabilmek için üç önemli faktör var:

1. Cihazın kalitesi
2. Pigmentlerin doğal ve kaliteli olması
3. Uzmanın deneyimli ve eğitimli olması

Erkeklere de kalıcı makyaj uygulanıyor

Bugünkü kalıcı makyaj sadece kadınlara da değil, erkeklere de hitap ediyor çünkü bir kaş eksikliği ya da kıl eksikliği veya kirpik dibine uygulanan bir işlemle daha anlamlı bakışlar kazandırılabiliyor. Erkeklere uygulanan kalıcı makyaj ile kadınlara uygulanan arasında fark vardır. Denizeri şöyle diyor: “Görsel bir şekilde erkekleri femine etmeden normal dağınık ama tok bir kaş verebiliriz, göz de ise kirpiklerde daha koyu kahve, gri bir renk tonu vererek sadece daha fazla kirpik ve gürlük varmış gibi gösterebiliriz. Dudaklarda daha doğal tonu kullanarak solgun dudaklara daha bir canllılık verip asimetriği bozuk dudaklarda da bunu kaybederek daha canlı, genç dudaklar elde edebiliyoruz.”

vatan bizim kahve